Galimybės saviugdai

Temos, susijusios su mokymosi, savišvieta, saviugda, kvalifikacijos kėlimu ir kita

Galimybės saviugdai

Standartinė SIC_admin » Pir Gru 09, 2013 1:38 pm

Diskutuojame apie saviugdą.
SIC_admin
Site Admin
 
Pranešimai: 13
Užsiregistravo: Pen Spa 11, 2013 11:00 am

Re: Galimybės saviugdai

Standartinė Diana » Tre Sau 15, 2014 3:46 pm

Kūrybiškumui lavinti

Sugebėjimas kelti naujas idėjas, mąstyti savarankiškai, nestereotipiškai, greitai orientuotis sudėtingoje situacijoje, lengvai ir netipiškai spręsti problemas - tai raktas į karjeros sėkmę.
Diana
 
Pranešimai: 27
Užsiregistravo: Ket Spa 24, 2013 10:39 am

Re: Galimybės saviugdai

Standartinė Diana » Tre Sau 15, 2014 4:08 pm

Kodėl gyvenimas toks sunkus?

Kartą žmogus nusipirko turguje daržovių. Grįžęs į namus jis pastebėjo, kad prekeiviai vietoj daržovių į dėžes jam buvo pridėję akmenų.
Apmaudu žinoma, bet nusprendė žmogus, kad telieka visa tai pardavėjų sąžinės reikalu. Išmetė akmenis lauk ir gyveno sau toliau kaip gyvenęs.
Prabėgo 40 ilgų metų ir į jo namo duris kažkas pasibeldė. Kai žmogus atidarė duris, ant slenksčio jis išvydo kelis sukriošusius senius.
— Sveikas, — tarė jie, — Tai mes apgavome tave tada, ir mes atėjome prašyti atleidimo.
— Aš atsimenu tą atvejį, — atsakė žmogus, — Atleidau jums dar tą pačią dieną, išmesdamas akmenis į duobę.
— O mes nešiojome juos keturiasdešimt metų savo širdyje, — jau su palengvėjimu atsiduso pirkliai.
Diana
 
Pranešimai: 27
Užsiregistravo: Ket Spa 24, 2013 10:39 am

Re: Galimybės saviugdai

Standartinė Diana » Tre Sau 15, 2014 4:10 pm

Įdomiausi faktai apie geriausias švietimo sistemas (visose jose pedagogo specialybė laikoma prestižine ir rengiami didžiuliai konkursai dirbti šį darbą):

Japonija:
Pradinėje mokykloje be įprastų dalykų – gimtosios kalbos, literatūros, aritmetikos, muzikos ir fizinės kultūros – vaikai dar mokomi dorovės ir savikontrolės.

Didžioji Britanija:
Elitinėse uždarose mokyklose – pensionuose vaikai gali būti mokomi individualiai arba grupėmis, sudarytomis pagal vaikų gabumus. Juose gali būti mokoma ir papildomų dalykų, kurių nebūna įprastose mokyklose. Tai neturėtų stebinti, nes privačios mokyklos Didžiojoje Britanijoje turi teisę nesilaikyti nacionalinės švietimo programos.

Nyderlandai:
Į mokyklinę veiklą aktyviai įtraukiami mokinių tėvai. Tyrimų duomenys rodo, kad 90 proc. tėvų mokykloje atliko kokį nors vienkartinį darbą, 53 padėjo mokytojams vesti pamokas, 60 proc. teikė pagalbą už klasės ribų – bibliotekoje, leidžiant mokyklos laikraštį, rengiant mokslo medžiagą ir pan.
Diana
 
Pranešimai: 27
Užsiregistravo: Ket Spa 24, 2013 10:39 am

Re: Galimybės saviugdai

Standartinė Diana » Tre Sau 15, 2014 4:13 pm

LAMA BPO informacija

ATNAUJINTA KONKURSINIO BALO SKAIČIUOKLĖ
Apskaičiuokite savo konkursinį balą, pasinaudodami atnaujinta LAMA BPO konkursinio balo skaičiuokle, kuri yra skirta stojantiems 2014 m.
Ši skaičiuoklė yra pritaikyta visiems stojantiesiems, nepriklausomai nuo vidurinio išsilavinimo įgijimo metų. Į skaičiuoklę suveskite mokomųjų dalykų metinius pažymius bei brandos egzaminų įvertinimus ir pasirinkite jų lygius. Po to, pasirinkite studijų sritį, studijų kryptį ir/arba aukštąją mokyklą, kurios studijų programai norite apskaičiuoti savo konkursinį balą, ir spauskite „Skaičiuoti“. Jūsų konkursinis balas netrukus bus apskaičiuotas.
Diana
 
Pranešimai: 27
Užsiregistravo: Ket Spa 24, 2013 10:39 am

Re: Galimybės saviugdai

Standartinė Diana » Tre Sau 15, 2014 4:20 pm

PATVIRTINTOS 2014 M. NORMINĖS STUDIJŲ KAINOS

Š.m. lapkričio 29 d. švietimo ir mokslo ministras patvirtino studentų, priimamų 2014 metais į aukštąsias mokyklas, normines universitetinių ir koleginių studijų kainas.

Šį dokumentą rasite "Teisės aktų" skiltyje www.lamabpo.lt
Diana
 
Pranešimai: 27
Užsiregistravo: Ket Spa 24, 2013 10:39 am

Re: Galimybės saviugdai

Standartinė Diana » Ket Sau 16, 2014 4:52 pm

ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas sausio – vasario mėnesiais kviečia moksleivius ir jų tėvelius bei mokytojus dalyvauti šiuose renginiuose:
„ISM MOKSLEIVIŲ UNIVERSITETAS“ (UTENOJE)
„ISM Moksleivių universitetas“ - tai seminarų ciklas 10-12 klasių moksleiviams, į kurį kviečiami dalyvauti moksleiviai, kurie domisi vadybos, ekonomikos, finansų, tarptautinio verslo ir komunikacijos studijomis. Seminarų metu moksleiviai įgis naujų ekonominių, vadybinių, komunikacijos bei kitokių žinių ar pagilins jau turimas, gaus naudingos informacijos, susipažins su ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto dėstytojais.
Daugiau informacijos ir registracija http://www.ism.lt/mu-utena
„ISM TĖVŲ UNIVERSITETAS“ (KAUNE IR VILNIUJE)
Moksleivių tėveliai kviečiami dalyvauti pirmą kartą organizuojamame seminarų cikle tėvams - "ISM Tėvų universitete". ISM lektoriai sesijose dalinsis žiniomis ir patirtimi apie šeimos finansus, ką turėtų žinoti vaikai ir tėvai, kaip bendrauti su vaiku paauglystės laikotarpiu bei koks turėtų būti tėvų vaidmuo, tėvų ir vaikų požiūrio į gyvenimo tikslus raida.
Daugiau informacijos prikabintame faile, o registracija www.ism.lt/tu2014
„ISM MOKYTOJŲ UNIVERSITETAS“ (KLAIPĖDOJE, ŠIAULIUOSE IR PANEVĖŽYJE)
ISM kviečia vidurinių mokyklų, gimnazijų vadovus, pavaduotojus bei mokytojus, karjeros konsultantus, koordinatorius į profesinio tobulėjimo seminarų ciklą "ISM Mokytojų universitetas", kuris 2014 metais vyks Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje. Seminarų metu ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto lektoriai kartu su seminarų dalyviais gilinsis į pokyčių svarbą bei reikšmę mokykloje, kalbės apie pokyčių valdymą bei komunikaciją, diskutuos ar mokytojai turėtų inicijuoti pokyčius mokykloje ir kokį vaidmenį reikėtų juose atlikti.

Daugiau informacijos prikabintame faile, o registracija www.ism.lt/mokytojams2014
Visi renginiai yra NEMOKAMI.

Visiems išklausiusiems pasirinkto renginio visus seminarus bus įteikti pažymėjimai.

„ISM Moksleivių universiteto“ pažymėjimas prideda papildomų balų stojant į ISM Vadybos ir ekonomikos universitetą.


ASMENINĖS IR GRUPINĖS KONSULTACIJOS

· Registruokis vienas ar su šeimos nariais, draugais ir gauk atsakymus į visus klausimus dėl artėjančio ISM išankstinio priėmimo reikalavimų bei priėmimo eigos.

· Registruokite savo klasę ir apsilankykite ISM Vadybos ir ekonomikos universitete jau dabar! Nurodę Jums patogią dieną, suderintu laiku galėsite atvykti ir susipažinti su universitetu, studentų bendruomene, pabendrauti su ISM darbuotojais, studentais bei dėstytojais, gauti reikalingos informacijos apie Jums rūpimas bakalauro studijų programas, priėmimą.

Registracija į asmeninę konsultaciją el. paštu bs@ism.lt, skype ism_bakalaurostudijos
Diana
 
Pranešimai: 27
Užsiregistravo: Ket Spa 24, 2013 10:39 am

Re: Galimybės saviugdai

Standartinė Diana » Ket Sau 16, 2014 4:57 pm

1x.lt Webinarai komanda SKELBIA VISUOTINĘ PAIEŠKĄ IR IEŠKO organizacijų, švietimo centrų, mokytojų, lektorių ir kitų suinteresuotų asmenų norinčių savo gerąją patirtį ir žinias perkelti į virtualias mokymo(si) aplinkas ir pasidalinti jomis su plačiąja šalies pedagogų ir kitų besimokančiųjų bendruomene.

http://1x.lt/index.php?option=com_conte ... &catid=153
Diana
 
Pranešimai: 27
Užsiregistravo: Ket Spa 24, 2013 10:39 am

Re: Galimybės saviugdai

Standartinė Diana » Ant Sau 28, 2014 2:36 pm

Blogas rusų kalba apie vieną iš karjeros planavimo būdų.
[url=http://arcobaleno-ru.livejournal.com//url]
Diana
 
Pranešimai: 27
Užsiregistravo: Ket Spa 24, 2013 10:39 am

Re: Galimybės saviugdai

Standartinė Diana » Pir Vas 03, 2014 4:31 pm

Knyga "Virsmo taškas" tiems, kurie turi gerų idėjų, bet nežino, kaip jas įgyvendint. Bet labiausiai ją rekomenduoju daugumai, kuri nuolat kartoja "neįmanoma pakeisti- čia mąstymo problema", "reikia, kad kartos pasikeistų" ar "nėra tam lėšų". Smulkios detalės nulemia , kuri idėja ar reiškinys įgauna arba gerokai didesnį pagreitį, arba visiškai sustoja.
Būtent idėjų įgyvendinime aš matau didelį skirtumą tarp pastangų Lietuvoje ir pvz. Amerikoje, kur kiekvienai smulkmenai yra skiriamas didžiulis dėmesys.
Taip pat knygoje daug gerų pavyzdžių, kurie parodo, kaip su mažais resursais ir net be pinigų galima sugalvoti labai įdomių sprendimų.
Geras "virsmo taško" pavyzdys - kaip per 2 dienas buvo galima suorganizuoti tokio masto akciją kaip "Ištiesk ranką Ukrainai".
Žodžiu, viskas yra įmanoma! Tik norėtųsi, kad daugiau protingų ir progresyvių žmonių taip galvotų, o ne lauktų, kol viskas savaime įvyks"
Prikabinti failai
Knyga_Virsmo taškas.jpg
Knyga_Virsmo taškas.jpg (30.09 KiB) Peržiūrėta 13127 kartus(ų)
Diana
 
Pranešimai: 27
Užsiregistravo: Ket Spa 24, 2013 10:39 am


Grįžti į Mokymasis

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 0 svečių

cron