Socialinės integracijos centras 2024 m. rugpjūčio 7 d. su Švietimo mainų paramos fondu pasirašė projekto „Atsipalaiduokite nuo streso: skaitmeninio dalijimosi ir mobilumo mainai moterims specialistėms: bendrų mechanizmų, kaip sumažinti stresą, padidinti pozityvumą ir įveikti su darbu susijusį nerimą, paieška“ SOCO dotacijos sutartį Nr. 2024-1-LT01-KA210-ADU-000254733, Erasmus+.
SOCO projekto tikslas – suteikti daugiau galimybių moterims migrantėms, kurios patiria su karu susijusį stresą ir gyvenimo užsienyje iššūkius. Tai programa, skirta suteikti daugiau galimybių moterims iš Ukrainos, kurios susiduria su dvejopais iššūkiais, karo sukeltu stresu ir gyvenimo užsienyje sunkumais. Iniciatyvos tikslas – padėti šioms moterims sumažinti stresą, sustiprinti atsparumą ir įveikti nerimą.
SOCO projektu siekiama padaryti ilgalaikį poveikį Ukrainos moterų psichinei gerovei, taip pat galima išplėsti jo taikymo sritį ir teikti paramą kitoms pažeidžiamoms grupėms. Plačiai auditorijai bus parengtas išsamus SOCO vadovas, kuris užtikrins, kad projekto nauda išliktų ir pasibaigus jo įgyvendinimo laikotarpiui. Iniciatyva „Stressed Out, Chill Out“ (SOCO) – tai europinis projektas, skirtas 25-55 metų amžiaus Ukrainos moterims, kurios dėl karo buvo priverstos išvykti į užsienį ir dabar sunkiai randa save naujoje realybėje Lietuvoje, Kroatijoje, Graikijoje ir Ukrainoje. Ja siekiama pasiekti moteris, nukentėjusias nuo karo įvykių, taip pat esančias dirbančiomis motinomis, moteris, esančias skirtinguose karjeros etapuose, specialistės, dirbančios visoje Europoje, ir asmenys, priklausantys mažumoms ir pažeidžiamoms grupėms.
Projektas bus įgyvendinamas su partneriais iš Kroatijos (Talent Zone Croatia) ir Graikijos (POLITISTIKO KENTRO EKPAIDEYTIKON LARISAS).
Projekto įgyvendinimo trukmė 12 mėn.


SOCO Partnerių susitikimas Graikijoje
SOCO (Stress Out, Chill Out) projekto tarptautinis partnerių susitikimas Graikijoje vyko 2025 m. sausio 14-17 dienomis Larisos mieste.
Projekto partneriai iš Lietuvos, Kroatijos ir Graikijos dalijosi gerąja patirtimi, savo šalių pavyzdžiais, idėjomis, kurios galėtų padėti mažinti stresą ir skatinti psichologinę gerovę nuo karo pabėgusioms moterims. Turėjome nepaprastą galimybę apsilankyti Koutsocherou laikino apgyvendinimo centre (pabėgėlių iš Sirijos, Afganistano ir kt.), kur praleidome įkvepiančias akimirkas su pabėgėlių stovyklos darželio vaikais ir jų mamomis. Šio vizito susitikimai ir potyriai įrodė, kad net ir sunkiausiomis aplinkybėmis vaikai, jų mamos gali spinduliuoti viltį ir stiprybę.







